Informacje

Pilniki do paznokci są niezbędne do tego, aby nadać płytce naszego paznokcia odpowiedni kształt. Taki pilnik przyda się w Twoim mieszkaniu nie tylko Tobie. To gadżet, który jest przeznaczony dla całej rodziny. Coraz częściej także korzystają z niego mężczyźni. Do wyboru masz obecnie na rynku bardzo dużo rodzajów pilników. Sama zdecyduj więc, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Pilniki – rodzaje

Pierwszym rodzajem pilników są te papierowe. Są to najpopularniejsze i zarazem najtańsze pilniki. Kolejnym rodzajem pilników są te szklane. Mimo, że nie należą one do najtańszych to ich plusem jest z pewnością to, że posłużą nam na długo. Posiadając taki pilnik trzeba jednak na niego uważać. Gdy dobrej jakości pilnik spadnie z pewnej wysokości to może rozsypać się w drobny mak. Pilnik szklany możesz czyścić pod wodą, czy dezynfekować w każdy inny sposób. Innym rodzajem pilnika jest ten szafirowy. Taki pilnik szczególnie dobrze sprawdzi się do paznokci, które często się rozdwajają. Mamy także pilniki z piaskowca, które są niezwykle delikatnie i sprawdzą się również do skórek, pilniki krzemowe, teflonowe, a także metalowe. Co prawda do tego ostatniego typu pilnika manikiurzystki nie podchodzą zbyt przychylnie, jednak głównie dlatego, że praca z nim wymaga wprawy. Ta jednak daje nam niesamowite efekty, a taki pilnik jest najtrwalszym z powyżej wymienionych.

Ziarnistość pilnika – jaka będzie najlepsza?

Ziarnistość pilników oznaczona jest cyframi od 80 do nawet 400. Numery te oznaczają ilość ziarenek znajdujących się na 1 cm powierzchni kwadratowej pilnika. Oznacza to, że im większa cyfra, tym pilnik jest delikatniejszy i na odwrót. Przejdźmy teraz do poszczególnych numeracji każdego z pilników. Pilnik z numerem 80 posiada ostrą i gruboziarnistą powierzchnię. Taki pilnik sprawdzi się do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokcia, np. żelu lub akrylu. Pilnik z cyfrą 100 to powierzchnia średnioziarnista. Taka sprawdzi się idealnie do twardych paznokci naturalnych oraz skracania tipsów. Pilnik z oznaczeniem 180 jest drobnoziarnisty. Taki świetnie nadaje się do nadawania ostatecznego kształtu przedłużonej płytce paznokcia. Pilnik z oznaczeniem 240 nadaje się idealnie do piłowania naturalnej płytki paznokcia lub jej matowienia. Pilniki z oznaczeniem 400 i większym są niezwykle delikatne. Sprawdzą się więc dla tych z Was, które posiadają bardzo cienką i podatną na złamania płytkę.

Pilniki do paznokci Jest 21 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów