Informacje

Makijaż można wykonywać na kilka sposobów. Jednym z nich jest malowanie się gąbką do makijażu. Wszystkie makijażystki jednak uważają, że najlepszy efekt uzyskać można kiedy stosuje się odpowiednie pędzle do makijażu. Istnieje ich bardzo wiele rodzajów w zależności od tego do czego je potrzebujemy.

Rodzaje pędzli

Pierwszym rodzajem pędzla jaki powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce jest wachlarz (miotełka). Ten sprawdzi się idealnie do nakładania bronzera lub rozświetlacza na kości policzkowe. Kolejnym rodzajem jest zaokrąglony pędzel do podkładu. Taki pędzel świetnie sprawdzi się do podkładów w płynie. Zwłaszcza te z Was, które korzystają z podkładów kryjących powinny zainwestować właśnie w ten rodzaj. Kolejnym pędzlem do pokładu będzie ten płaski i cienki. Sprawdzi się on nie tylko do płynnych ale także do kremowych podkładów. Jeśli szukasz pędzla, który dotrze nawet w te najtrudniejsze do malowania miejsca, to wybierz pędzel skośny. Z kolei płasko ścięty i okrągły pędzel do podkładu nadaje się świetnie dla tych z Was, które chcą blendować granice między korektorem, a podkładem. Przejdźmy teraz do pędzli służących do nakładania pudru. Do tego idealnie sprawdzi się pędzel, który posiada kształt trapezu. Taki pędzel świetnie rozprowadza pigmenty na skórze, a dodatkowo nadaje cerze ostateczne wykończenie. Kolejnym pędzlem będzie ten miękki o okrągłym kształcie. Sprawdzi się on świetnie do blendowania pudrów i kosmetyków mineralnych. Innym rodzajem pędzla będzie duży i miękki oraz lekko skośny. Ten sprawdzi się do nakładania różu na policzki. Przejdźmy teraz do pędzli służących do nakładania cieni. Mamy ich dwa rodzaje: zaokrąglony oraz skośny. Pędzel z lekko spiczastą końcówką sprawdzi się z kolei idealnie do rysowania kresek eyelinerem. Ostatnim rodzajem pędzla jest ten do nakładania pomadek, szminek oraz błyszczyków. Nakładanie produktu takim pędzelkiem sprawia, że ten jest lepiej wtłoczony we wszystkie załamania skóry.

Istnieje bardzo wiele rodzajów pędzli. Na sam początek oczywiście nie musisz mieć wszystkich. Najpierw wyposaż swoją kosmetyczkę w pędzel do podkładu np. Hakuro H50s lub Hakuro H50, pędzel do pudru, różu czy bronzera np. Hakuro H21. Taki zestaw sprawdzi się idealnie dla początkujących oraz tych z Was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z profesjonalnym makijażem.

Pędzle do makijażu Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów